מידע על טיפולי השיניים

השתלת שיניים ביום אחד:

השתלת שיניים ביום אחד, הוא תהליך בו ההשתלה עצמה מתבצעת ביום אחד. וזאת בשונה מההליכים שהכרנו עד כה, אשר אורכים תקופה ממושכת. הטיפול מתאים למי שרוצה לחסוך בזמן וסובל ממקרים של ריקבון, מחלות חניכיים, סדקים בשורש השן, עששת ועוד.
להשתלה ביום אחד ישנו יתרון מרכזי והוא חיסכון בזמן שכן נחסך מהמטופל להתייצב למספר מרובה של טיפולים במרפאה והוא יכול לקבל את הגשר הזמני באותו היום. לאחר תקופת המתנה שאורכת לרוב בין 2-4 חודשים חוזר המטופל להתקנת כתרים קבועים (כמובן שאצלנו ב – GNS medical נסיעה זו כלולה במחיר).
יתרון מובהק נוסף של השתלה ביום אחד הוא תוצאות מידיות שמשפרות את האסתטיקה והמראה של הפה במהירות לאחר הטיפול וקבלת הגשר הזמני. על מנת לבדוק אם ההליך מתאים לכם ולהתאים את הטיפול בצורה הטובה ביותר יש להיוועץ עם רופא מנוסה ואנו ב – GNS medical  נשמח לעזור.

שתלים דנטליים:

כאשר חסרות לנו שיניים בפה, נגרמים לנו כאבים בלתי ניתנים לתיאור, בעיות באכילה והכי גרוע, זה פוגע לנו ביכולת לחייך. הפתרון הטוב ביותר במקרה הזה הוא שתלים דנטליים. מדובר בניתוח לכל דבר שחובה לעשות אצל רופא מנתח מומחה ובעל ניסיון.

למעשה השתלים הדנטליים הם ברגים שעשויים ממתכת בשם טיטניום, שזה חומר יקר מאוד, לשתלים הללו יש הברגה פנימית והברגה חיצונית. והם מצופים בחומר הנקרא קלציום שגורם להם להיות מחוספסים יותר ומאפשר אחיזה מעולה בחניכיים של המטופל. מדובר בניתוחו מאוד מורכב שחייב להתבצע ע"י רופא מומחה ומוסמך בתחום.

עקירות שן כירורגית:

עקירת שן כירורגית הוא הליך דנטלי בו מסירים שן מהפה בטכניקות כירורגיות. זה נעשה בדרך כלל כאשר השן נכלאת בתוך העצם או מכוסה ברקמת חניכיים. הסיבה הנפוצה יותר לעקירת שן כירורגית היא שיני בינה הצומחות בחלקה האחורי של הלסת.

עקירת השיניים הכלואות, הוא הליך שכמעט כל אדם עובר במהלך חייו, אך מדבור בהליך מורכב הדורש מקצועיות וניסיון רב.

טיפולי שורש:

טיפול שורש נצרך בעקבות עששת, זיהומים או פגיעות שהגיעו עד למוך השן. מדובר בטיפול נפוץ מאוד ברפואת שיניים, וכל אדם ככל הנראה יעבור כמה כאלה במהלך חייו. תהליך הטיפול: שלב ראשון: פתיחת השן וסילוק הזיהום או העששת. שלב שני: טיהור תעלות השורש והסרת רקמת מוך השן. שלב שלישי: סגירת ואטימת השן בחומרי איטום אנטי בקטריאליים. חשוב לבצע את הטיפול אצל רופא מומחה ובעל ניסיון. טיפול לא מקצועי עלול לגרור השלכות כבדות בעתיד כגון עקירת השן לחלוטין.

עקירות שיניים:

כאשר לא מטפלים היטב בשיניים לעיתים נגרם צורך לעקור את השן בשל זיהום או עששת שחדרו עמוק אל תוך השן משאירות אותה חסרת תקנה. עקירת שן תתבצע בדרך כלל תחת הרדמה מקומית, בתנאים סטריליים ורק ע"י רופא מוסמך. במקרים מסוימים דרושה עקירה כירורגית מורכבת יותר. עקירת כל שן תעשה רק לאחר מיצוי כל האפשרויות האחרות.

השתלות עצם:

לאחר שמאבדים שיניים לעיתים נוצרת נסיגה של העצם בלסת. מטופלים שרוצים להשתיל שיניים חדשות זקוקים ליציבות בלסת על מנת שיהיה לשתלים במה להיתפס ולכן צריכים הוספת עצם. העצם המורכבת מעניקה יציבות וקיבוע לשתלים. כמעט כל אדם יוכל לעבור השתלת עצם בלסת, כשלכל אחד נתאים את שיטת הטיפול הכי טובה לפה שלו. במקרים חריגים בהם לא ניתן לבצע השתלה של עצם מסיבות שונות. אפשר לעבור השתלת שיניים מסוג דנטלי בטכניקות שעוקפות את הצורך בהשתלת העצם.

ציפוי שיניים:

אם אתם נוהגים להסתיר את החיוך שלכם בגלל שיניים עקומות, צהובות או שבורות, אז כנראה שהפתרון הכי טוב בשבילכם הוא ציפוי שיניים שיגרום לכם לחייך בכל הזדמנות שרק אפשר ובסימטריה מושלמת. ציפוי שיניים הוא תהליך שבמסגרות מצפים את השיניים הישנות בחומר חדש ויפה. יש מגוון חומרים שאפשר לצפות איתם. אנחנו עובדים עם כל סוגי החומרים כגון לימנייט, חרסינה, זרקוניה קריסטל ועוד. ניתן גם לצפות מספר שיניים בודדות הזקוקות באופן מיוחד לטיפול אך בשביל חיוך מושלם רצוי לצפות לפחות את שמונה השיניים העליונות. ציפוי איכותי אמור להחזיק שנים רבות ולא מצריך טיפולים חוזרים, אך חשוב לוודא את איכות החומר לפני הטיפול. כמו כן, הצורה הסימטרית מאוד תלויה בקליניקה וההתאמה האישית לכל לקוח בנפרד.

הרמת סינוס:

ניתוח הרמת סינוס נועד לאנשים אשר זקוקים לשתל דנטלי אחד או יותר, אך חסר להם עצם בחלק האחורי של הלסת העליונה. השתלת העצם נועדה ליצור בסיס חזק ואיתן שאליו יושתל לאחר מכן השתל הדנטלי. את הרמת הסינוס מבצעים מספר חודשים לפני השתלת השיניים, משך הזמן של ההמתנה בין הרמת הסינוס להשתלה תלוי בכמות העצם שהושתלה. חשוב מאוד לבצע את הניתוח אצל כירורג מומחה של פה ולסת.

כתרי זרקוניה:

כשאר השן נפגעת מזיהום, עששת או כל סיבה רפואית אחרת, מבצעים בה טיפול וניקוי יסודי, במקרים רבים לאחר הטיפול לא נשאר הרבה מהמבנה של השן ולכן מתקינים עליה כתר זרקוניה אשר מעניק לה חוזק ושומר על צורתה הטבעית והאסתטית של השן. בעבר היו משתמשים בשיני זהב או בציפוי חרסינה על בסיס השן הפגועה. כיום השימוש העיקר הוא בכתרי זרקוניה. זרקוניה מתאימה לכל השיניים, והם נחשבים לבטיחותיים יותר מהחרסינה הרגילה. היתרון החזק והבולט של כתרי הזרקוניה הוא האסתטיקה: עם הזרקוניה החשש של מראה לא אסתטי בפה נמוג לחלוטין מכיוון שהשן תראה טבעית לחלוטין ואפשר להתקין אותה גם בשיניים קדמיות.

שאלות נפוצות

היום בישראל בשביל לעשות טיפולי שיניים מסוימים כגון שתלים וציפויים, לעיתים תצטרכו לקחת הלוואות כבדות, הורגלנו לחשוב שככה זה ואין מה לעשות, אבל זה לא נכון בכלל! אפשר לבצע את הטיפולים בפחות מחצי מחיר ועל הדרך להנות מטיול מהנה וזול.
לכל אדם הסובל מנזקים במראה השיניים כגון כתמים ושברים, לכל אדם הסובל ממבנה בעייתי מולד כגון שיניים קטנות או עקומות. לכל אדם הסובל ממחסור שבשיניים וזקוק להשתלה של שיניים חדשות. ובקצרה, לכל מי שמעוניין לשפר את מראה הפה והחיוך ולא מוכן לשלם הון תועפות בשביל זה.
בטיפולים קטנים כמו טיפולי שורש ועקירות מדובר על חיסכון של מאות שקלים, כשמדובר בהשתלות שיניים וציפויים החיסכון יכול להגיע לאלפי או עשרות אלפי שקלים.
לא חייב לחזור לחו"ל. יש לנו מרפאה מקצועית בארץ שנותנת מענה לביקורות וטיפולי השלמה במידת הצורך.
בהחלט, הצוות של GNS MEDICAL מלווים אותך החל משלב הבדיקה המקדימה, במהלך השהות בגאורגיה והטיפולים עצמם וגם לאחר מכן בארץ לכל שאלה, טענה או המשך טיפול שתזדקקו לו במידת הצורך.
דילוג לתוכן